تبلیغات
خط می زنم پس هستم.... - پاسخ‌هایی از وصیت‌نامه امام(ره) به ادعاهای سران فتنه

نیمچه دکتر آذری

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :فاطمه
تاریخ:پنجشنبه 21 مرداد 1389-10:30 ب.ظ

پاسخ‌هایی از وصیت‌نامه امام(ره) به ادعاهای سران فتنه

علی رضایی


پاسخ‌هایی از وصیت‌نامه امام(ره) به ادعاهای سران فتنهبسیاری این روزها از خود می‌پرسند كه اگر امام (ره) در قید حیات بودند، با اغتشاشگران كنونی چه رفتاری در پیش می‌گرفتند؟ عده‌ای هم پیش خود می‌گویند كه‌ ای كاش امام خمینی (ره) امروز زنده بودند و نظر مبارك خویش را درخصوص تحركات پس از انتخابات 88 ابراز می‌فرمودند و می‌گفتند كه آیا ادعای عده‌ای مبنی برآنكه این حركات برای بازگشت انقلاب به خط امام (ره) است، حقیقت دارد یا خیر؟ به هر حال اگر امروز امام (ره) در بین ما حضور داشتند، دیگر عده‌ای نمی‌توانستند با دروغ بافی حول محور خط امام، مسیری را طی كنند كه برخلاف آموزه‌های آن پیر فرزانه باشد. اما واقعیت این ‌است كه سال‌ها پیش بنیانگذار جمهوری اسلامی به دیار باقی شتافتند و امروز عده‌ای از انقلابیون پشیمان با استفاده از فرصت عدم حضور امام (ره) هر گفته‌ای را با نام امام و ادعای خط امام به زبان می‌رانند و با همین معیار تلاش بر‌تحقق اهداف خود دارند. لذا در این میان باید به مردم و مشتاقان خمینی كبیر یادآور شد كه امروز در این دیار، اگرچه رهبر كبیر انقلاب اسلامی حضور جسمانی ندارند و ما از صورت نورانی و صدای دلنواز ایشان محرومیم، اما نباید فراموش كرد كه خط واقعی و كلام امام (ره) همواره زنده و دست یافتنی است و صحیفه نور و وصیت نامه امام (ره) برای رهروان ایشان به یادگار باقی مانده و خواهد ماند.

چهره نظام را قبیح جلوه ندهید

در میان حوادث و آشوب‌های پس از انتخابات سال گذشته یكی از افرادی كه در فتنه‌ها همراه میرحسین موسوی بود، بعد از مدتی گوی سبقت را از دوستانش ربود و در زمینه‌های متفاوت، با نام امام و ادعای خط امام تهمت‌ها و دروغ‌هایی را به نظام جمهوری اسلامی ایران چسباند. فریاد وی بلندتر از هر صدای دیگری شنیده می‌شد و ادعا می‌كرد كه در زندان‌ها به زندانیان تجاوز شده است. این ادعای مهدی كروبی البته هیچ گاه به اثبات نرسید؛ اما با این وجود او دست‌بردار نبود و برای افزایش آمار جانباختگان حوادث، از كشته‌هایی خبر می‌داد كه آن موارد نیز دروغ از آب درآمد.

حال ببینیم نظر امام (ره) درباره این‌گونه افراد چیست؟ نگاهی به صحیفه نور، جلد 8، صفحه 275 تا حدودی ما را با نظر امام راحل در این رابطه آشنا می‌كند. ایشان می‌فرمایند: « امروز همه ما امانتدار اسلام هستیم. اسلام الان سایه افكنده بر سر ما؛ از باب اینكه رژیم سلطنتى مبدل شد به رژیم اسلامى. الان كه این امانت دست ما آمده است اگر خداى نخواسته ما به این امانت خیانت بكنیم و این را در نظر غربی‌ها، در نظر دشمن‌هاى ما، در نظر دشمن‌هاى داخلى و خارجى و آن اشخاصى كه مى‏خواهند این نهضت را آلوده كنند، ننگین كنند، اگر ما الان یك عملى بكنیم كه بهانه دست اینها بدهیم، ما خیانت به اسلام كرده‌ایم؛ و باید همه چشم‌هایمان را باز بكنیم.» امام خمینی (ره) همچنین در تاریخ 8 خرداد 1358 در جمع روحانیون، پرسنل سپاه پاسداران و اهالی كرج طی سخنانی می‌فرمایند: « اینكه پیش من اهمیت دارد این اموال نیست؛ این دارایی‌هاى جنایتكاران نیست. اینكه من خیلى به آن اهمیت مى‏دهم این است كه امروز كه جمهورى اسلامى اعلام شده است و مردم ایران را از شرّ آنها، از شرّ رژیم فارغ مى‏دانند و جمهورى را «اسلامى» مى‏دانند، همه اقشار ملت خصوصاً آنهایى كه در رأس كار هستند، خصوصاً روحانیونى كه در رأس كار هستند، اینها جدیت كنند به اینكه نبادا خداى نخواسته چهره جمهورى اسلامی به طور قبیح بین مردم وجود پیدا كند.» با این اظهارات روشنگرانه امام (ره) باید پرسید كه آقای كروبی در این یك‌سال با مصاحبه‌هایی كه با رسانه‌های بیگانه داشت و حرف‌های دل آنان را به زبان آورد، واقعاً امانتدار اسلام بود؟ و چه خدمتی به جمهوری اسلامی ایران كرد غیر از آنكه چهره نظام را در میان مردم قبیح جلوه داد؟

روحانیونی كه از حیله‌های شیطانی بی‌خبرند

نگاه شیخ سابق اصلاحات فراتر از موارد مذكور هم رفته و در برخی از نامه‌ها و سخنان خود،‌تشابهاتی را میان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رژیم ستمشاهی ابراز كرده كه از جمله آن اظهارات می‌توان به نامه اخیر وی به دادستان تهران اشاره كرد. وی در بخشی از این نامه آورده است: « سؤال من این است که چطور در زمان شاه خائن وقتی ساواک افرادی را زیر فشار و شکنجه مجبور به تمجید از شاه و اظهار ندامت می‌کرد این حاکمیت بود که مورد تمسخر ما و مردم قرار می‌گرفت، اما حالا خودمان به همان سرنوشت دچار شده ایم و توقع داریم که مردم سخن اعتراف گونه و ندامت خواهانه یک زندانی زیر فشار را قبول کنند و اعتراف‌گیران را مورد تمسخر قرار ندهند؟‌»

كروبی در برخی اظهارات حتی روزگار رژیم پهلوی را بهتر از اوضاع فعلی مطرح كرد. به طوری كه پس از حرمت شكنی روز عاشورا توسط فتنه‌گران، وی ضمن دفاع از حرمت شكنان، به اخبار و اطلاعات كذب استناد می‌كند و با صدور بیانیه‌ای ابراز می‌دارد: « در عاشورای 1342 تظاهراتی عظیم با شعارهایی تند علیه شاه صورت گرفت اما رژیم ستم‌شاهی حرمت عاشورا نگاه داشت و کشتار، سرکوب و دستگیری رهبران مبارزه و در رأس آن امام را به روزهای بعد موکول کرد.» این گفته‌ها در حالی مطرح است كه امام راحل در بند ج از وصیتنامه خویش آورده‌اند: «و از همین قماش توطئه‌ها و شاید موذیانه تر، شایعه‌های وسیع در سطح كشور، و در شهرستان‌ها بیشتر، بر اینكه جمهوری اسلامی هم كاری برای مردم انجام نداد. بیچاره مردم با آن شوق و شعف فداكاری كردند كه از رژیم ظالمانه طاغوت رهایی یابند، گرفتار یك رژیم بدتر شدند! مستكبران مستكبرتر و مستضعفان مستضعف‌تر شدند! زندان‌ها پر از جوانان كه امید آتیه كشور است می‌باشد و شكنجه‌ها از رژیم سابق بدتر و غیرانسانی‌تر است! هر روز عده ای را اعدام می‌كنند به اسم اسلام! و ای كاش اسم اسلام روی این جمهوری نمی‌‌گذاشتند! این زمان از زمان رضاخان و پسرش بدتر است! مردم در رنج و زحمت و گرانی سرسام‌آور غوطه می‌خورند و سردمداران دارند این رژیم را به رژیمی كمونیستی هدایت می‌كنند! اموال مردم مصادره می‌شود و آزادی در هرچیز از ملت سلب شده! و بسیاری دیگر از این قبیل امور كه با نقشه اجرا می‌شود و دلیل آنكه نقشه و توطئه در كار است آنكه هرچند روز یك امر در هر گوشه وكنار و در هر كوی و برزن سر زبان‌ها می‌افتد؛ در تاكسی‌ها همین مطلب واحد و در اتوبوس‌ها نیز همین و در اجتماعات چند نفره باز همین صحبت می‌شود؛ و یكی كه قدری كهنه شد یكی دیگر معروف می‌شود. و مع‌الاسف بعضی روحانیون كه از حیله‌های شیطانی بی‌خبرند با تماس یكی، دو نفر از عوامل توطئه گمان می‌كنند مطلب همان است. و اساس مسأله آن است كه بسیاری از آنان كه این مسائل را می‌شنوند و باور می‌كنند اطلاع از وضع دنیا و انقلاب‌های جهان و حوادث بعد ازانقلاب و گرفتاری‌های عظیم اجتناب ناپذیر آن ندارند - چنانچه اطلاع صحیح از تحولاتی كه همه به سود اسلام است ندارند - و چشم بسته و بی‌خبر امثال این مطالب را شنیده و خود نیز با غفلت یا عمد به آنان پیوسته‌اند.»


با دقت در این كلام شیوا و تطبیق آن با دروغ پراكنی و ساختارشكنی‌های سران فتنه 88، آینده‌نگری امام راحل به زیبایی نمایان می‌شود. حال باید به آحاد مردم توصیه كرد كه خط امام(ره) را بیاموزیم تا در دام فتنه‌گرانی كه قصد دارند با دروغ و سوءاستفاده از عنوان خط امام، ساختارشكنی‌های خود را پیش برند، نیفتیم. بی‌تردید مرور وصیتنامه امام و صحیفه نور مصادیق بسیاری از آینده نگری امام راحل را در زمان حال و جامعه امروز نشان می‌دهد. به هر حال مردم فهیم و فكور همواره بیدارند و با پیروی از مقام عظمای ولایت حق را از باطل تشخیص می‌دهند، اما بد نیست آن عده‌ای كه هنوز با خیال خط امام قدم در راه باطل گذارده‌اند از ادعاهای دروغ خود دست بردارند و یك‌بار دیگر نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را مرور كنند كه اگر خدا خواهد به مسیر عقلانیت بازگردند


بانگداد به نقل از رجا   -  www.bangdad.comداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


How do I stretch my Achilles tendon?
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:04 ق.ظ
Wow, fantastic weblog layout! How lengthy have you been running a blog for?
you made running a blog look easy. The entire look of your web site
is great, let alone the content material!
plaza.rakuten.co.jp
شنبه 14 مرداد 1396 11:26 ق.ظ
You ought to be a part of a contest for one of the finest
websites on the internet. I am going to highly recommend this site!
Why does it hurt right above my heel?
جمعه 13 مرداد 1396 07:08 ق.ظ
This page definitely has all the information I wanted about
this subject and didn't know who to ask.
Can you get taller with yoga?
چهارشنبه 11 مرداد 1396 04:31 ب.ظ
Excellent post. Keep writing such kind of information on your
site. Im really impressed by your site.
Hey there, You've performed an incredible job. I'll certainly digg it and for
my part suggest to my friends. I'm sure they will be benefited from this
website.
بصیرت 110
شنبه 23 مرداد 1389 10:39 ق.ظ
سلام

خدا قوت


مطالبت عالی بود....


مدد مولا
دکترچه
جمعه 22 مرداد 1389 05:08 ب.ظ
چه جالب! من دیروز اتفاقی اومدم اینجا،میخواستم نظر بدم که DC شدم.به وبلاگت نمیاد دانشجوی دارو باشی آخه از همه چی مینویسی جز دارو و دانشگاه
بازم پیشم بیا
شیعه سیاسی
جمعه 22 مرداد 1389 03:34 ق.ظ
فقط میتونم بگم
خامنه ای خمینی دیگر است . . .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر